Sterownik

Biologiczne oczyszczalnie ścieków typu SBR » Racio Clair » Sterownik

  • Szafa sterownicza
    Szafa sterownicza
  • Wnętrze szafy sterowniczej
    Wnętrze szafy sterowniczej

Montaż zbiornika w ziemi nie oznacza końca pracy związanej z przydomową oczyszczalnią, trzeba ją jeszcze umiejętnie obsługiwać. Na szczęście w zestawie zawarty jest sterownik, dzięki któremu nie trzeba martwić się o sprawne funkcjonowanie oczyszczalni. Urządzenie sterujące zapewni kontrolę i prawidłową pracę oczyszczalni, a w przypadku jakiejkolwiek awarii poinformuje nas o tym za pomocą alarmu.

 

Inteligentny system sterujący do oczyszczalni SBR zaskakuje swoją innowacyjnością. Gotowe do instalacji urządzenie złożone z wysokiej jakości elementów, sterowane za pomocą mikroprocesoru jest przyjazne w obsłudze i może być umieszczone zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Sterownik umożliwia ograniczenie zużycia prądu, nie zmniejszając jakości pracy wykonywanej przez oczyszczalnię. Pobór prądu wynosi około 0,18 kWh / d na jednego mieszkańca. Oczyszczalnia w ciągu doby pracuje około 10-11 godzin.

 

W urządzeniu sterującym wykorzystuje się najwyższej jakości ciche sprężarki takich marek jak THOMAS, HIBLOW i NITTO. W sterowniku umieszczony jest czytnik danych zawierający informacje o pracy oczyszczalni oraz występujących awariach. Opcjonalnie można również zamówić moduł GSM, umozliwiający kontrolę sterownika z odległości.

 

Budowa sterownika umożliwia łatwy montaż i obsługę, obudowa wykonana z PE jest odporna na działanie czynników pogodowych. Urządzenie posiada nowoczesny wygląd, dzięki czemu nie zakłóci estetyki ogrodu użytkownika.

 

 

Schemat instalacji sterownika: